Günübirlik KUZEY ve BATI SAKIZ ADASI TURU

Günübirlik KUZEY ve BATI SAKIZ ADASI TURU

Günübirlik KUZEY ve BATI SAKIZ ADASI TURU

Konaklama : Günübirlik

Tur Süresi : Günübirlik

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 25€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- SAKIZ ADASI BULUŞMALI -

Günübirlik KUZEY ve BATI SAKIZ (CHIOS) ADASI

 

 


30 Haziran | 07 Temmuz | 14 Temmuz | 21 Temmuz | 28 Temmuz Pazar (Günübirlik)

- Sakız Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk -

 

 

SAKIZ MERKEZ ve BATI SAKIZ TURU: VRONTADOS – YEL DEĞİRMENLERİ –  NEA MONI MANASTIRI – AVGONIMA – ANAVATOS – LITHI - VESSA

Sabah 11.00 Sakız Feribot İskelesi'nde buluştuktan sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle Yunanistan’ın en bakımlı ve zengin adası Sakız’ı keşfetmek için adada yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Ada’nın kalbinde yer alan Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların Venedik ve de Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale içi yerleşimini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kale gezintisinin ardından 19.yy.da Sakız Adası’nı ziyaret eden Sultan Abdülmecid’in emri ile inşa edilen Sakız’ın günümüze kalmış en sağlam camisi olan Mecidiye Camisi’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Sakız’ın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı ( Platia Plastira ), Halk Bahçesi ( Dimotikos Kipos), Sakız’ın en şirin Osmanlı yapılarından biri olan Melek Paşa Çeşmesi ve Vunaku Meydanı’nın etrafında sıralanmış Sakız Valiliği, Homerion ( Homeros Kültür Merkezi ) ve Aya Iakovos Kilisesi gibi yapıları panoramik olarak görüyoruz.  Daha sonra Tarihi Yeldeğirmenleri'ne gidiyor ve Sakız'ın simgesi değirmenleri fotoğraflıyoruz. Roket Savaşları'nın yapıldığı Vrondatos’u da gördükten sonra adanın kartal yuvası sayılan Avgonima Köyü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu keyifli yolculuk esnasında Karies Köyü yakınlarında verdiğimiz kısa mola esnasında adayı kuşbakışı izleme ve fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Yolculuğumuz esnasında Sakız'ın en önemli tarihi mirası ve adanın en eski manastırlarından Nea Moni Manastırı'nı panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra bir zamanların en ilginç köyü olan Anavatos'u manzaralı bir yerden izliyor ve günümüzde terk edilmiş bu dağ köyünü fotoğraflıyoruz. Biriktirdiğimiz anı fotoğraflarımızın ardından öğle yemeğimizi, kendine özgü mimarisi ile görenleri büyüleyen Avgonima'da alıyor ve köy tavernasında adanın şahane lezzetlerinin ve şarabının tadına bakıyoruz. Yemeğin ardından Avgonima’nın keyifli sokaklarında gezintiye çıkıyor ve köyü yakından tanıma şansı yakalıyoruz. Daha sonra Lithi’ye doğru gezimize devam ediyoruz. Lithi Köyü’nde yaptığımız kısa turun ardından Lithi Sahili’ne gidiyor ve Lithi’nin tertemiz sularında serinleyerek doyasıya yüzüyoruz. Lithi’de geçirdiğimiz keyifli anların ardından alışık olduğumuz ortaçağ dokusunu hala koruyan şirin bir köye, Vessa’ya doğru ilerliyoruz. Vessa’nın keyifli sokaklarında geziyor ve bu güzel köyde yorgunluk kahvelerimizi içiyoruz. Vessa’da geçirdiğimiz ve hızla akıp giden keyifli anların ardından Yunanistan ve Sakız Adası’na veda ederek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Çeşme’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çeşme’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra İzmir’e doğru özel aracımızla yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

 

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< SAKIZ KENT TURU

< KUZEY-BATI SAKIZ TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEĞİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

11.00 Sakız Feribot İskelesi